مونوپاد

همه کاری که بیشتر ما در زمان سلفی انداختن انجام میدیم اینه که دوربین جلوی موبایل را به سمت خود گرفته و دکمه شاتر را می زنیم و انتظار داریم این موبایل معجزه کند و یک تصویر زیبا به ما بدهد !

در انتها هم مشکلات را تقصیر کیفیت کم دوربین میندازیم . از مونوپاد و شاتر برای زیبایی و راحتی کار استفاده کنید .

اما واقعیت این است که برای انداختن یک سلفی خوب باید به نکته های مهمی توجه داشت . اونوقت با اندکی تمرین کردن خواهید دید که با یک دوربین دو مگاپیکسلی نیز میشه سلفی های قشنگی انداخت .

به شدت نور دقت کنید .

درصد روشنایی میتونه فرق بین یک عکس زیبا و یک عکس زشت باشد ، به همین علت می بایست در میزان نور کافی عکس بندازید . توجه کنید که تابش خورشید و یا منبع نوری قوی دیگه ای در پشت سرتان نباشه ، مگه این که بخواید مثل یک شبح عکس بندازید !

به سمت دوربین نگاه کنید نه lcd

بیشتر ما به جای دوربین به lcd گوشی خیره می شویم . و در تصویری که می بینیم انگار به چیزی در پایین نگاه می کنیم .

از خود خلاقیت بروز دهید.

تصاویر زیاد و مختلفی از خودتون گرفته و اون ها رو با برچسب ها و افزونه های گوناگون به عکس های زیبا تبدیل کنید.

می توانید از یک مونوپاد معمولی یا مونوپاد تایمردار یا مونوپاد شاتردار که مخصوص عکس های سلفی می باشند و نمایی زیباتر به این عکس ها می دهند استفاده کنید . اگه یک مونوپاد معمولی دارید برای استفاده از شاتر دوربین می توانید از شاتر بلوتوث استفاده کنید . پیشنهاد ما به شما استفاده از مونوپاد حرفه ای یانتنگ yunteng می باشد .

در زمینه تصویر از بلوراستفاده کنید

این کار موجب جلب توجه بیننده می شود . اما این خاصیت در دوربین جلوی بیشتر گوشی نیست . می توانید از برنامه google camera استفاده کنید .

مواظب لرزیدن دست ها باشید

برخورد دست با شاتر موجب از بین رفتن تمرکز و لرزیدن گوشی می شود و عکس را خراب می کند . برای رفع لرزش از تایمر بهره بگیرید.